Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego

 

Konkurs dialnetMASTERS
Wszystkich chętnych, którzy chcą wziąć udział w konkursie informatycznym "dialnetMASTERS 2011" prosimy o zgłoszenia do nauczycieli informatyki w terminie do 12 lutego 2011.
Czytaj więcej

 

Program jasełkowy ZSBE w Hotelu Park
W dniu 27. 01. 2011r. w Hotelu Park odbyło się spotkanie opłatkowe dla środowisk  kombatanckich i Towarzystwa Przyjaciół Lwowa. Organizatorem była Wspólnota Samorządowa Ziemi Świdnickiej, której przewodniczącym jest  Wojciech Murdzek. Prowadzącym spotkanie był Tadeusz Grabowski.

Wśród obecnych był prezydent Świdnicy Wojciech Murdzek, zastępca prezydenta Świdnicy Ireneusz Pałac, wójt Gminy Świdnica Teresa Mazurek, przewidnicząca rady gmimy Regina Adamska, wicestarosta powiatu świdnickiego Alicja Synowska, etatowy członek zarządu Sabina Cebula, wiceprzewodniczący Rady Miasta Lesław Podgórski, przewodniczący Rady Powiatu Krzysztof Sołtys. Uroczystość uświetniła obacność jego ekscelencji biskupa Ignacego Deca, oraz innych członków Wspólnoty Samorządowej.

            Część oficjalną uświetnił występ uczniów z Zespołu Szkół Budowlano – Elektrycznych, którzy przedstawili program jasełkowy. Byli to uczniowie z klasy 2C technikum informatycznego: Krzysztof Gostkowski, Paweł Szill, Michał Hajłasz, a także  uczniowie z klasy 3C technikum informatycznego: Lidia Gawrońska, Angelika Urban, Justyna Borgosz, Wojciech Markiewicz, Aleksander Dębowski, Konrad Szczepanik, Sebastian Rusin, Maciej Stasiak. Występ bardzo się podobał. “Bardzo dziękuję naszym uczniom za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły” – powiedziała dyrektor ZSB – E Krystyna Kowalonek.
Czytaj więcej

 

Konkurs e-mailingowy
20.01.2011 odbył się etap szkolny konkursu matematyczno-informatyczno-językowego "e-mailing". Udział wzięło 11 drużyn dwuosobowych. Najwięcej punktów zdobyły dwie drużyny:
z klasy IV dT Przemysław Krystkowiak i Janusz Maciuszek
z klasy III cT Wojciech Markiewicz i Jan Bim.
Gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnych etapach konkursu.
Czytaj więcej

 

Uczniowie ZSBE
Troje uczniów klasy III cT: Adrianna Biskupowicz, Aleksander Dębowski i Konrad Szczepanik zakwalifikowało się do etapu stacjonarnego finału "Ogólnopolskiego Konkursu Informatycznego "INTERSIEĆ 2010/2011" odbywającego się w dniu 24.01.2011. I choć nasi reprezentanci nie "przeszli" dalej, to uzyskali w poprzednich dwóch etapach wysoki przedział punktowy i znaleźli się wśród 35 najlepszych uczniów szkół ponadgimnazjalnych z województwa dolnośląskiego.

Gratulujemy!
Czytaj więcej

 

Sukcesy w rankingu szkół
Już po raz dwunasty ogłoszono wyniki Ogólnopolskiego Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych przygotowanego przez Rzeczypospolitą i Perspektywy. W tym roku organizatorzy zmienili kryteria oceny. Obok sukcesów w olimpiadach i opinii środowisk akademickich o szkole, kapituła wzięła pod uwagę również wyniki egzaminu maturalnego, oddzielnie oceniano licea ogólnokształcące i technika. Z powiatu świdnickiego w rankingu znalazły się tylko dwie szkoły średnie zawodowe. Jedną z nich było nasze technikum które zajęło 17 miejsce w województwie na 135 szkół kształcących na poziomie technikum i szkoły zawodowej.
Czytaj więcej

 

Talenty w ZSBE
Jeszcze nie przebrzmiały sukcesy Marcina Kalinowskiego, członka grupy akrobatycznej FLYCUBE, a znów mamy powody do dumy z uczniów ZSB-E.

Mateusz Chochołek został członkiem znakomitego Zespołu Sonny Blues Band. Zespól występował podczas wielu imprez plenerowych i klubowych a szerokiej publiczności zaprezentował się m.in na Rawie Blues oraz w trakcie festiwalu opolskiego jako laureat Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki we Wrocławiu. Grupa wykonuje standardy bluesowe i własne kompozycje zawierające elementy bluesa, jazzu i rocka. A nasz Mateusz jest perkusistą w Sonny Blues Band. Mateuszowi i całemu zespołowi życzymy dalszych sukcesów.

Uczniami klasy IV a T są również osiągający sukcesy Mateusz Piędziak i Mariusz Ślepokura.

Mateusz Piędziak jest czołowym zawodnikiem Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Na ostatnich Mistrzostwach Polski Juniorów, drużyna ŚKPR Świdnica zajęła VII miejsce w  Polsce, a Mateusz odniósł indywidualny sukces zostając królem strzelców całego turnieju z ilością 51 bramek.

Powiat świdnicki jest potęgą polskich bobslejów. Brzmi nieprawdopodobnie? Być może, ale to wcale nie żart. Świdniczanin Andrzej Kupczyk jest trenerem reprezentacji kraju, a dwóch osiemnastolatków ze Świebodzic i Świdnicy: Jakub Pawiłojć i nasz uczeń Mariusz Ślepokura – członkami najlepszego zespołu juniorów. Na ostatnich Mistrzostwach Świata Juniorów w bobslejach w konkurencji czwórek na torze w St. Moriz w Szwajcarii zajął siódme miejsce.

Ostatnio za sprawą Adama Stracha o naszej szkole znowu głośno, gdyż Adam został najmłodszym sołtysem w Polsce. Dotychczasowy sołtys Gogołowa, nie wyraził woli dalszego sprawowania funkcji. W wyborach na sołtysa, które odbyły się wczoraj w Gogołowie kandydowało 2 młodych mieszkańców: 23 letni Wojciech Bąk oraz 19 letni Adam Strach. Naszemu Adamowi, który jest również przewodniczącym Młodzieżowej Rady Gminy, życzymy wytrwałości i satysfakcji z pełnienia odpowiedzialnej funkcji.
Czytaj więcej

 

Atrakcja dnia w ZSBE !!!

Dzisiaj przed godz. 10 gabinet Pani Dyrektor zamienił się w obserwatorium astronomiczne. Nauczyciele i  uczniowie mogli przy pomocy przyrządu badawczego(maski spawalniczej) napawać się pięknym zjawiskiem  - zaćmieniem słońca!!!


Fizyka, fizyka ponad wszystko!!!


 

Czytaj więcej

 

Wesołych świąt

Wesołych ŚwiątZ okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia życzę wszystkim pracownikom i uczniom Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych miłych, pogodnych, niezapomnianych chwil spędzonych przy choince. A w Nowym 2011 Roku życzę dużo miłości, spokoju, zdrowia, rozsądku, życiowej zaradności oraz spełnienia marzeń, nawet tych najskrytszych. Wesołych Świąt!

Dyrektor Krystyna Kowalonek

Czytaj więcej

 

<< Poprzednia strona 1 2 3 ... 50 51 52 53 Nastepna strona >>

Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy ul. Wałbrzyska 35-37, 58-100 Świdnica.
Tel. (74) 852-10-05, e-mail: zsbe@zsbe.swidnica.pl, NIP: 884-10-03-981
                Kontakt do administratora strony