Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego

 

Salon Poezji PRZYCHODZIMY I ODCHODZIMY
Świdnicki Ośrodek Kultury zaprasza na Salon Poezji „Przychodzimy i odchodzimy”, który odbędzie się 11 marca o godz.16.00 w sali teatralnej ŚOK.

W świat poezji Tadeusza Śliwiaka wprowadzą nas, śpiewając i recytując, aktorzy Teatru im. Juliusza Słowackiego: Ewelina Przybyła i Rafał Sadowski.

Muzyka: Halina Jarczyk – skrzypce, Jacek Bylica – fortepian. Zapowiada się magicznie, zapraszamy.

O wykonawcach:

Ewelina Przybyła, absolwentka PWST im. L. Solskiego w Krakowie. festiwali muzycznych, m.in.: 35. Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu (Nagroda Niemiecko-Polskiego Towarzystwa Kulturalnego Polonica – zaproszenie na Chanson
Czytaj więcej

 

Konkurs literacki z okazji Roku Ireny Sendlerowej
W tym roku mija 10 rocznica śmierci Ireny Sendlerowej, nazywanej Matką Dzieci Holocaustu. Z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka Sejm RP ustanowił 2018 rokiem warszawianki, która podczas okupacji z getta zdołała wraz z współpracownikami wyprowadzić 2,5 tysiąca żydowskich dzieci. O jej bohaterstwie świat dowiedział się za sprawą nastolatków. Dziś wszystkich młodych ludzi zapraszamy do udziału w konkursie literackim, którego ideą jest dalsze
Czytaj więcej

 

Bezpłatne Korepetycje Matematyczne dla Maturzystów przez Internet

 
Czytaj więcej

 

Dni Otwarte na Wydziale Elektroniki Politechniki Wrocławskiej
Z myślą o kandydatach w  dniach 15-16 marca 2018 Politechnika Wrocławska organizuje Dni Otwarte. Wydział Elektroniki aktywnie włączył się w organizację tego wydarzenia chcąc promować prowadzone na nim kierunki. Oprócz prezentacji Wydziału (wraz z przedstawieniem sylwetek absolwentów, informacjami o dostępnych kierunkach i możliwościami indywidualnego rozwoju studenta), zwiedzenia laboratoriów związanych z dydaktyką, istnieje możliwość wysłuchania wykładów "Lasery rządzą świat(ł)em. Historia, zastosowania, badania na Wydziale Elektroniki" oraz "Widzenie maszynowe, fale grawitacyjne, blockchains i obliczenia kwantowe". 
Czytaj więcej

 

Powiatowe Zawody Tenisa Stołowego W dniu 19.02.2018r. reprezentacja naszej szkoły w składzie:
  1. Kancerz Kacper 3aT
  2. Socha Łukasz 3cT
  3. Depta Remigiusz 2bT
  4. Kruczek Mateusz 2aSZ
wzięła udział w Powiatowych Zawodach Tenisa Stołowego, które odbyły się w Świdnicy.

Nasza drużyna zajęła IV miejsce (1. LO Strzegom, 2. ZS Strzegom, 3. II LO) na 13 drużyn, które wystartowały. Gratulujemy !!!

Opiekunem drużyny był Cezariusz Zaruski.
Czytaj więcej

 

Uwaga! Przypominamy, że 23 lutego 2018r. mija termin składania deklaracji przystąpienia do egzaminu zawodowego w sesji letniej (czerwiec 2018r). Czytaj więcej

 

Potrzebna pomoc!
25 stycznia 2017r. w Mirsku w powiecie lwóweckim w wyniku wybuchu butli z gazem zawaliła się część kamienicy. Wśród poszkodowanych jest jedna rodzina z pięciorgiem dzieci. W związku z tym tragicznym zdarzeniem, zwracamy się z prośbą o solidarność z poszkodowanymi. Poszkodowane rodziny straciły dach nad głową i cały dobytek. Potrzebują wsparcia. Pomoc można okazać kontaktując się bezpośrednio z Miejsko Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Mirsku, nr tel. 75 64 13 160.

Gmina Mirsk uruchomiła specjalne konto, na które można wpłacać pieniądze dla poszkodowanych mieszkańców. Wpłaty można realizować na  numer konta: PKO BP S.A. 10 1020 5226 0000 6902 0593 5954 - tytuł wpłaty: "Pomoc poszkodowanym z kamienicy przy ulicy Mickiewicza 1 w Mirsku".

Nie bądźmy obojętni i okażmy solidarność z poszkodowanymi!
Czytaj więcej

 

Zawodowy Dolny Śląsk
W dniu 8 lutego 2018r. kolejna grupa 15 uczniów Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych odbyła ćwiczenia laboratoryjne na Politechnice Wrocławskiej w ramach programu Zawodowy Dolny Śląsk zajęcia laboratoryjne pt. "Sterowanie silnikiem elektrycznym w praktyce".
Ćwiczenia odbywały się w grupach na stanowiskach ćwiczeniowych w laboratorium sterowania silnikami elektrycznymi.

Wykaz ćwiczeń:
1. Sterowanie silnikiem indukcyjnym za pomocą falowników o programatora LOGO PC.
Czytaj więcej

 

<< Poprzednia strona 1 2 3 ... 51 52 53 Nastepna strona >>

Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy ul. Wałbrzyska 35-37, 58-100 Świdnica.
Tel. (74) 852-10-05, e-mail: zsbe@zsbe.swidnica.pl, NIP: 884-10-03-981
                Kontakt do administratora strony