Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego

Talenty w ZSBE

Jeszcze nie przebrzmiały sukcesy Marcina Kalinowskiego, członka grupy akrobatycznej FLYCUBE, a znów mamy powody do dumy z uczniów ZSB-E.

Mateusz Chochołek został członkiem znakomitego Zespołu Sonny Blues Band. Zespól występował podczas wielu imprez plenerowych i klubowych a szerokiej publiczności zaprezentował się m.in na Rawie Blues oraz w trakcie festiwalu opolskiego jako laureat Ogólnopolskiego Młodzieżowego Przeglądu Piosenki we Wrocławiu. Grupa wykonuje standardy bluesowe i własne kompozycje zawierające elementy bluesa, jazzu i rocka. A nasz Mateusz jest perkusistą w Sonny Blues Band. Mateuszowi i całemu zespołowi życzymy dalszych sukcesów.

Uczniami klasy IV a T są również osiągający sukcesy Mateusz Piędziak i Mariusz Ślepokura.

Mateusz Piędziak jest czołowym zawodnikiem Świdnickiego Klubu Piłki Ręcznej. Na ostatnich Mistrzostwach Polski Juniorów, drużyna ŚKPR Świdnica zajęła VII miejsce w  Polsce, a Mateusz odniósł indywidualny sukces zostając królem strzelców całego turnieju z ilością 51 bramek.

Powiat świdnicki jest potęgą polskich bobslejów. Brzmi nieprawdopodobnie? Być może, ale to wcale nie żart. Świdniczanin Andrzej Kupczyk jest trenerem reprezentacji kraju, a dwóch osiemnastolatków ze Świebodzic i Świdnicy: Jakub Pawiłojć i nasz uczeń Mariusz Ślepokura – członkami najlepszego zespołu juniorów. Na ostatnich Mistrzostwach Świata Juniorów w bobslejach w konkurencji czwórek na torze w St. Moriz w Szwajcarii zajął siódme miejsce.

Ostatnio za sprawą Adama Stracha o naszej szkole znowu głośno, gdyż Adam został najmłodszym sołtysem w Polsce. Dotychczasowy sołtys Gogołowa, nie wyraził woli dalszego sprawowania funkcji. W wyborach na sołtysa, które odbyły się wczoraj w Gogołowie kandydowało 2 młodych mieszkańców: 23 letni Wojciech Bąk oraz 19 letni Adam Strach. Naszemu Adamowi, który jest również przewodniczącym Młodzieżowej Rady Gminy, życzymy wytrwałości i satysfakcji z pełnienia odpowiedzialnej funkcji.

.


Słowa kluczowe: zsbe świdnica


Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy ul. Wałbrzyska 35-37, 58-100 Świdnica.
Tel. (74) 852-10-05, e-mail: zsbe@zsbe.swidnica.pl, NIP: 884-10-03-981
                Kontakt do administratora strony