Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego

Konkurs literacki z okazji Roku Ireny Sendlerowej

W tym roku mija 10 rocznica śmierci Ireny Sendlerowej, nazywanej Matką Dzieci Holocaustu. Z inicjatywy Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka Sejm RP ustanowił 2018 rokiem warszawianki, która podczas okupacji z getta zdołała wraz z współpracownikami wyprowadzić 2,5 tysiąca żydowskich dzieci. O jej bohaterstwie świat dowiedział się za sprawą nastolatków. Dziś wszystkich młodych ludzi zapraszamy do udziału w konkursie literackim, którego ideą jest dalsze

rozpowszechnianie wiedzy o tym, że można być porządnym człowiekiem w każdych, nawet najgorszych czasach.

Portal Swidnica24.pl zaprasza uczniów do udziału w konkursie, którego mottem są słowa Ireny Sendlerowej: „Każdemu, kto tonie, należy podać rękę”. Czym to wezwanie jest we współczesnym świecie? Co oznacza dla młodych Polaków z roku 2018?

Prace nadsyłane na konkurs powinny mieć charakter eseju oraz zawierać odniesienie do życia i dzieła Ireny Sendlerowej. Nagrodą dla wszystkich uczestników będzie książka „Listy w butelce” i spotkanie z jej autorką, Anną Czerwińską-Rydel, która 22 marca będzie gościła w Świdnicy.

Nagrodą dla autorów trzech najlepszych esejów będzie dwudniowy wyjazd wraz z opiekunem do Warszawy na zaproszenie Rzecznika Praw Dziecka Marka Michalaka.

Nad konkursem patronat objęli RPD Marek Michalak oraz córka Ireny Sendlerowej Janina Zgrzembska.


Regulamin konkursu oraz list Rzecznika Praw Dziecka wystosowany do uczestników konkursu.Słowa kluczowe: zsbe


Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy ul. Wałbrzyska 35-37, 58-100 Świdnica.
Tel. (74) 852-10-05, e-mail: zsbe@zsbe.swidnica.pl, NIP: 884-10-03-981
                Kontakt do administratora strony