Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego

Pierwszy Dzień Wiosny

1 kwietnia - Prima Aprilis - wypada w tym roku w Święta, więc Samorząd Uczniowski postanowił przywitać Wiosnę 2018 na wesoło. Oj działo się, działo...!! Na pierwszej lekcji podczas apelu Pani Dyrektor przekazała Przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Julii Pyce klucz do szkoły, a potem konsekwentnie udostępniła swój gabinet, który zajął sztab samorządu tj. Julka oraz Ernest Koryciarz i Kamil Pacan.

Ciekawym punktem programu tego dnia były pokazy sztuk walki zorganizowane przez klub Saiyan Gold Team, którego członkowie zaprezentowali:

- brazylijskie Jiu Jitsu
- MMA
- zapasy
- boks

Wśród zawodników z przyjemnością oklaskiwaliśmy absolwentów ZSB-E, a także naszego przyszłego ucznia. Prezentacja spotkała się z dużym zainteresowaniem uczniów - w szkole sport zajmuje coraz ważniejszą pozycję i jest sposobem na spędzanie wolnego czasu. Trenerowi i zawodnikom klubu Saiyan Gold Team bardzo dziękujemy za uatrakcyjnienie Święta Wiosny w ZSB-E.

Została powołana nowa klasa In T - złożona z nauczycieli, której plan lekcji to: godzina wychowawcza, matematyka, język polski, muzyka, fizyka. Na każdej (oprócz godziny wychowawczej) były sprawdziany, a oceny od 4 w dół! Niesforni uczniowie przysparzali wielu kłopotów wychowawczych, a najwięcej pani pedagog.  Pozostałe, grzeczne, klasy miały zajęcia wg planu i zajęcia z wychowawcami. Cały dzień był wesoły i udany, co zawdzięczamy Samorządowi Uczniowskiemu.

Mamy nadzieję, że w przyszłym roku zaangażuje się więcej osób w przygotowanie jeszcze atrakcyjniejszego programu.

 
Słowa kluczowe: zsbe


Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy ul. Wałbrzyska 35-37, 58-100 Świdnica.
Tel. (74) 852-10-05, e-mail: zsbe@zsbe.swidnica.pl, NIP: 884-10-03-981
                Kontakt do administratora strony