Musisz włączyć obsługę Javascript w przeglądarce, aby strona działa optymalnie i wyświetlała wszystkie sekcje.
ZSB-E

Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych
im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy

Masz pytania napisz!

Masz do nas jakieś pytania, nie wiesz gdzie jest szkoła albo potrzebujesz numeru do sekretariatu.

Chce się uczyć!

profesjonalna, zaangażowana i przyjazna kadra pedagogiczna

Nasza szkoła wiedzie aktywne życie!

Zobacz co nowego wydarzyło sie w naszej szkole.

Nasza oferta

Nasz szkoła oferuje kształcenie w wielu różnych przyszłościowych zawodach.

Technik budownictwa

Jeżeli interesujesz się budownictem, to zawód dla ciebie! Będziesz umiał posługiwać się dokumentacją techniczną, wykonywać szkice robocze i rysunki budowlane, przeprowadzać inwentaryzację obiektów, projektować elementy.

Technik elektronik

Zajmuje się instalacją, montażem, konserwacją i naprawą aparatury i urządzeń elektronicznych. Jest też odpowiedzialny za organizację pracy w placówkach badawczo-rozwojowych.

Technik elektryk

Zawód związany z montażem i naprawą instalacji elektrycznych oraz konserwacyjno-naprawczych instalacji zalicznikowych. Dotyczy projektowania, konstruowania, produkcji, montażu, eksploatacji, utrzymywania w ruchu aparatury i maszyn.

Technik informatyk

Jeżeli pasjonujesz się komputerami i chcesz dowiedzieć się o nich czegoś więcej, to ten zawód jest dla ciebie. Dowiesz się jak złożyć komputer, jak tworzyć sieci komputerowe oraz nauczysz się podstaw programowania.

Aktualności

Najnowsze wieści z życia naszej szkoły.

Czytaj Dalej

"Dobry Start"

1 czerwca 2018 r. weszło w życie rozporządzenie Rady Ministrów w sprawie rządowego programu „Dobry Start”. Dzięki programowi rodzice i opiekunowie – bez względu na dochody – otrzymają raz w roku wsparcie finansowe w wysokości 300 zł. Będą mogli przeznaczyć je na zakup m.in. przyborów szkolnych, czy odzieży na nowy rok szkolny. Świadczeniem zostaną objęci wszyscy uczniowie do ukończenia 20. roku życia. W przypadku dzieci niepełnosprawnych wsparcie będzie przysługiwało do ukończenia 24. roku życia. Program „Dobry Start” to również wsparcie dla uczestników zajęć rewalidacyjno-wychowawczych od 7. roku życia do zakończenia zajęć.

List Ministra Edukacji Narodowej oraz Ministra Rodziny, Pracy, Polityki Społecznej dotyczący programu "Dobry Start".

Czytaj Dalej

Wymiana polsko-niemiecka

Jak co roku w naszej szkole odbyła się wymiana młodzieży z zaprzyjaźnioną szkołą niemiecką Karl-Arnold-Schule w Biberach. W dniach od 19 do 26 kwietnia gościliśmy młodzież z Niemiec i razem wyjechaliśmy zwiedzać Polskę oraz prezentować własne projekty, nad którymi wcześniej pracowaliśmy. W czwartek grupa niemiecka przyjechała do Świdnicy. Po krótkich zabawach integracyjnych młodzież naszej szkoły pokazała miasto kolegom z Biberach. Dzień drugi rozpoczął się zbiórką o godzinie 7:30, następnie wyruszyliśmy do Krakowa w celu zwiedzania starego miasta oraz Wawelu z przewodnikiem. O godzinie 17 wyjechaliśmy z Krakowa do Poronina, gdzie mieliśmy mieszkać.  Następnego dnia odbyły się zajęcia integracyjne i sportowe w miejscowej hali sportowej. Odbył się również mecz piłki nożnej Polska Niemcy, który udało nam się wygrać. Po południu udaliśmy się do Zakopanego, gdzie zwiedzaliśmy Gubałówkę oraz Krupówki. W niedzielę rano wyruszyliśmy na pieszą wędrówkę w Tatry. Przeszliśmy Doliną Strążyską i wspinaliśmy się na Sarnią Skałę, skąd można było podziwiać piękną panoramę Tatr – pogoda nam bardzo dopisała. Popołudniem udaliśmy się do parku wodnego w Białce Tatrzańskiej gdzie można było się zregenerować po męczącej wędrówce oraz odpocząć w wodach termalnych.

Kolejną atrakcją naszego wyjazdu był spływ Dunajcem, podczas którego od flisaków można było się dowiedzieć dużo o Pieninach i przełomie Dunajca. Po spływie całe popołudnie upłynęło nam na prezentacji projektów. W kolejny dzień odbyła się kolejna wędrówka górska, tym razem zwiedzaliśmy Halę Gąsienicową, z której także można było podziwiać piękne widoki a przewodnik opowiadał o historii Podhala i przyrodzie tatrzańskiej. 25 kwietnia wyruszyliśmy zwiedzać Jurę Krakowsko-Częstochowską. Spacerowaliśmy po Ojcowskim Parku Narodowym odwiedzając tamtejsze atrakcje turystyczne takie jak Pałac w Pieskowej Skale, Maczugę Herkulesa, oraz Jaskinię Łokietka. Po zwiedzaniu udaliśmy się w drogę powrotną do Świdnicy.