Musisz włączyć obsługę Javascript w przeglądarce, aby strona działa optymalnie i wyświetlała wszystkie sekcje.
ZSB-E


Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych
im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy

Masz pytania napisz!

Masz do nas jakieś pytania, nie wiesz gdzie jest szkoła albo potrzebujesz numeru do sekretariatu.

Chce się uczyć!

profesjonalna, zaangażowana i przyjazna kadra pedagogiczna

Nasza szkoła wiedzie aktywne życie!

Zobacz co nowego wydarzyło sie w naszej szkole.

Nasza oferta

Nasz szkoła oferuje kształcenie w wielu różnych przyszłościowych zawodach.

Technik budownictwa

Jeżeli interesujesz się budownictem, to zawód dla ciebie! Będziesz umiał posługiwać się dokumentacją techniczną, wykonywać szkice robocze i rysunki budowlane, przeprowadzać inwentaryzację obiektów, projektować elementy.

Technik elektronik

Zajmuje się instalacją, montażem, konserwacją i naprawą aparatury i urządzeń elektronicznych. Jest też odpowiedzialny za organizację pracy w placówkach badawczo-rozwojowych.

Technik elektryk

Zawód związany z montażem i naprawą instalacji elektrycznych oraz konserwacyjno-naprawczych instalacji zalicznikowych. Dotyczy projektowania, konstruowania, produkcji, montażu, eksploatacji, utrzymywania w ruchu aparatury i maszyn.

Technik informatyk

Jeżeli pasjonujesz się komputerami i chcesz dowiedzieć się o nich czegoś więcej, to ten zawód jest dla ciebie. Dowiesz się jak złożyć komputer, jak tworzyć sieci komputerowe oraz nauczysz się podstaw programowania.

Aktualności

Najnowsze wieści z życia naszej szkoły.

Czytaj Dalej

Kończą się bilety na koncert Sariusa! Hip-hop zapanuje w Klubie Bolko

Sobotni koncert Sariusa (2 lutego 2019r.) w ramach projektu Świdnickie Recenzje Muzyczne cieszy się ogromnym zainteresowaniem. Na scenie pojawi się też Prospect z Wałbrzycha oraz świdniczanie Loczek i Hider. W sprzedaży zostały ostatnie sztuki biletów.

Sarius promuje swój album “Wszystko co złe”, którego recenzję napisał i zgłosił do konkursu ŚOK Remigiusz Depta, uczeń Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy (całość przeczytacie tu:
http://www.sok.com.pl/sarius-koncert/). Najnowszy krążek Sariusa cieszy się zainteresowaniem fanów i dziennikarzy i zdobywa liczne nagrody. Uznanie zyskały zwłaszcza gitarowe podkłady Gibbsa. Większość sal koncertowych na trwającej trasie zapełnia się do pełna podczas koncertów. Wygląda na to, że tak też będzie w Świdnicy.

W roli supportów pojawią się 3 składy:
Prospect to duet z Wałbrzycha a ich hip-hop ma bardziej klasyczne brzmienie. Działają od 2014 roku a pod koniec zeszłego dzięki współpracy z Dystrykt Records wypuścili nowe utwory i teledyski w ramach albumu “Demony Wojny”.

Najmniejszy dorobek spośród występujących mają Loczek i Hider. To oni rozpoczną sobotnie występy w Klubie Bolko.

Klub Bolko będzie otwarty w sobotę od godziny 19:00 - start koncertów o godzinie 20:00. Bilety w przedsprzedaży kosztują 35 zł i dostępne są DO WYCZERPANIA PULI w kasach ŚOK oraz on-line na stronie: http://bilety.sok.com.pl/

 

Czytaj Dalej

Współpraca SONEL S.A. ze szkołami podstawowymi.

W dniu 09.01.2019r  kolejna szkoła odwiedziła Firmę SONEL S.A., wiodącego wytwórcę mierników elektrycznych. Tym razem byli to uczniowie ze Szkoły Podstawowej Nr 8 w Świdnicy pod opieką Pani Marzeny Zięby i Małgorzaty Horbaczyk. Wizyta była uzupełnieniem  projektu unijnego „Mozaika”- dotyczącego doradztwa zawodowego, realizowanego w szkole. Uczniowie mogli  zapoznać się z profilem produkcji, działaniem zakładu oraz  zasadami pracy i zatrudnienia w nim obowiązującymi. Młodzież wykazała duże zainteresowanie i zadawała  dużo pytań dotyczących wynagrodzeń, godzin pracy zakładu, rodzaju pracy wykonywanej na poszczególnych stanowiskach oraz historii zakładu. Wizytę zakończyły zajęcia praktyczne prowadzone pod opieką starszych kolegów, przyszłych techników elektroników,  uczniów klasy II Technikum Nr 4 z Zespołu Szkół Budowlano – Elektrycznych.  Każdy mógł spróbować swoich sił na stanowisku pracy przy montażu podzespołów elektronicznych oraz wykonania prostych pomiarów. Jak się okazało wyobrażenie  pracy a jej praktyczne wykonanie, to dwie różne sprawy. Wizyta była ciekawym, nowym doświadczeniem i jest dobrą podstawą do rozważań na temat wyboru szkoły ponadpodstawowej.

Zdjęcia z wizyty.