Musisz włączyć obsługę Javascript w przeglądarce, aby strona działa optymalnie i wyświetlała wszystkie sekcje.
ZSB-E


Zespół Szkół Budowlano-Elektrycznych
im. Jana III Sobieskiego w Świdnicy

Masz pytania napisz!

Masz do nas jakieś pytania, nie wiesz gdzie jest szkoła albo potrzebujesz numeru do sekretariatu.

Chce się uczyć!

profesjonalna, zaangażowana i przyjazna kadra pedagogiczna

Nasza szkoła wiedzie aktywne życie!

Zobacz co nowego wydarzyło sie w naszej szkole.

Nasza oferta

Nasz szkoła oferuje kształcenie w wielu różnych przyszłościowych zawodach.

Technik budownictwa

Jeżeli interesujesz się budownictem, to zawód dla ciebie! Będziesz umiał posługiwać się dokumentacją techniczną, wykonywać szkice robocze i rysunki budowlane, przeprowadzać inwentaryzację obiektów, projektować elementy.

Technik elektronik

Zajmuje się instalacją, montażem, konserwacją i naprawą aparatury i urządzeń elektronicznych. Jest też odpowiedzialny za organizację pracy w placówkach badawczo-rozwojowych.

Technik elektryk

Zawód związany z montażem i naprawą instalacji elektrycznych oraz konserwacyjno-naprawczych instalacji zalicznikowych. Dotyczy projektowania, konstruowania, produkcji, montażu, eksploatacji, utrzymywania w ruchu aparatury i maszyn.

Technik informatyk

Jeżeli pasjonujesz się komputerami i chcesz dowiedzieć się o nich czegoś więcej, to ten zawód jest dla ciebie. Dowiesz się jak złożyć komputer, jak tworzyć sieci komputerowe oraz nauczysz się podstaw programowania.

Aktualności

Najnowsze wieści z życia naszej szkoły.

Czytaj Dalej

Współpraca SONEL S.A. ze szkołami podstawowymi

Szkoła Podstawowa Nr 105 w Świdnicy jako pierwsza odpowiedziała na zaproszenie firmy SONEL i odwiedziła ten, wiodący w branży zajmującej się produkcją mierników elektronicznych, zakład. Zaproszenie zostało skierowane do wszystkich szkół podstawowych i mamy nadzieję, że odbędą się kolejne wycieczki, zainteresowanych elektroniką i nie tylko, uczniów. W dniach 05 i 12 grudnia dwie grupy uczniów z klasy 8 podstawowej i 3 gimnazjalnej pod opieką p. Renaty Jończyk miały okazje zwiedzić zakład, zapoznać się z funkcjonowaniem firmy, z miernikami które produkuje oraz odbyć ćwiczenia praktyczne. Ćwiczenia te były prowadzone przez pracowników firmy SONEL oraz uczniów z Zespołu Szkół Budowlano-Elektrycznych w Świdnicy, którzy w ramach klasy patronackiej odbywają na terenie zakładu zajęcia praktyczne. Uczniowie SP 105 mieli za zadanie wykonać prosty układ elektroniczny i zmierzyć jego parametry. Ćwiczenia te pozwoliły na przybliżenie im tajników zawodu technika elektronika i sprawdzenie swoich zdolności manualnych. Dla większości uczniów praca na prawdziwym stanowisku monterskim pod okiem doświadczonych kolegów z ZSB-E była dużym wyzwaniem i nowym, ciekawym doświadczeniem zawodowym.

Zdjęcia z zajęć.