Aktualności


Najnowsze wieści z życia naszej szkoły.

Czytaj Dalej

Młodzież z ZSB-E na zajęciach laboratoryjnych na Politechnice Wrocławskiej

W dniu 11 czerwca 2019 roku grupa 15 uczniów z klas II i III Technikum Nr 4 w zawodzie technik informatyk uczestniczyła w zajęciach laboratoryjnych "Budowa i sterowanie ruchem robota edukacyjnego" organizowanych przez Politechnikę Wrocławską w ramach projektu „Czas na zawodowców”, współfinansowanego przez Unię Europejską. Wykładowcy z Politechniki objaśnili uczniom czym są roboty i do czego służą. Następnie uczniowie, podzieleni na grupy, samodzielnie złożyli tzw. „line follower”, czyli roboty podążające za linią przy użyciu czujników podczerwieni. Przy pomocy wykładowcy uczniowie stworzyli programy sterujące robotami. Ostatnim punktem zajęć były wyścigi robotów złożonych i zaprogramowanych przez uczniów. W zawodach zwyciężył robot zespołu w składzie: Michał Kasprzyk, Grzegorz Baranowski, Daniel Frańczak, Radosław Bąkowski, Michał Karpiński.

ze średnim czasem 4,14 sekundy, na kolejnych miejscach znalazły się pojazdy z czasami 6,25 sekundy i 7,2 sekundy. To były najlepsze wyniki spośród wszystkich grup (w tym z innych szkół) uczestniczących w projekcie.  Uczniowie ZSB-E wykazali się sprytem  oraz  dużą wiedzą na temat programowania i zasłużenie odebrali pochwały od prowadzących zajęcia.

Czytaj Dalej

REMIGIUSZ WYRÓŻNIONY W PRESTIŻOWYM KONKURSIE

Miło nam poinformować, że uczeń klasy III b T – Remigiusz Depta – uzyskał wyróżnienie w niebanalnym projekcie dotyczącym wizji szkoły przyszłości.

Konkurs pod nazwą „Szkoła 2030” zorganizowało Społeczne Towarzystwo Oświatowe z siedzibą w Warszawie. W założeniu wydarzenie miało być „ogólnopolską burzą mózgów dla edukacji”. Warto zaznaczyć, że projekt był kierowany do osób dorosłych, a Remik - uzyskując wyróżnienie jako jedyny uczeń - znalazł się w bardzo szacownym gronie laureatów, obok nauczycieli, dyrektora szkoły, literaturoznawczyni, reżysera i innych.

Zadaniem konkursu było napisanie pracy, w której autor zabrałby nas „w podróż w przyszłość” szkoły i szkolnictwa. Takich prac wpłynęło prawie 100. Tym bardziej cieszy nas to wyróżnienie. Warto zaznaczyć, że nie jest to pierwsza nagroda Remika w konkursach, w których bierze udział.

Uroczystość wręczenia nagród, na którą Remigiusz został zaproszony,  odbyła się w maju w Warszawie (relację znajdziecie na facebooku Społecznego Towarzystwa Oświatowego).  Wszystkich, którzy chcieliby zapoznać się z nowatorskimi pomysłami rozwiązań dla szkolnictwa, zapraszamy do przeczytania nagrodzonych prac na stronie www.szkoła2030.pl . Tam także znajdziecie tekst Remigiusza.

Serdeczne gratulacje dla autora!

Zdjęcie zostało zaczerpnięte z fanpage Społecznego Towarzystwa Oświatowego.