Musisz włączyć obsługę Javascript w przeglądarce, aby strona działa optymalnie i wyświetlała wszystkie sekcje.
ZSB-E

Oferta edukacyjna na rok szkolny 2019/2020

Nasz szkoła oferuje kształcenie w wielu różnych przyszłościowych zawodach.

Technik budownictwa

Jeżeli interesujesz się budownictem, to zawód dla ciebie! Będziesz umiał posługiwać się dokumentacją techniczną, wykonywać szkice robocze i rysunki budowlane, przeprowadzać inwentaryzację obiektów, projektować elementy.

Technik elektronik

Zajmuje się instalacją, montażem, konserwacją i naprawą aparatury i urządzeń elektronicznych. Jest też odpowiedzialny za organizację pracy w placówkach badawczo-rozwojowych.

Technik elektryk

Zawód związany z montażem i naprawą instalacji elektrycznych oraz konserwacyjno-naprawczych instalacji zalicznikowych. Dotyczy projektowania, konstruowania, produkcji, montażu, eksploatacji, utrzymywania w ruchu aparatury i maszyn.

Technik informatyk

Jeżeli pasjonujesz się komputerami i chcesz dowiedzieć się o nich czegoś więcej, to ten zawód jest dla ciebie. Dowiesz się jak złożyć komputer, jak tworzyć sieci komputerowe oraz nauczysz się podstaw programowania.

Aktualności

Najnowsze wieści z życia naszej szkoły.

Czytaj Dalej

Ruszają koncerty Świdnickiego Przeglądu Muzycznego "Truskawka"

Plethora, Disorder i Dead Again to pierwsi wykonawcy, którzy w sobotę 30 marca zaprezentują się w Klubie Bolko. Usłyszymy różne odmiany metalu - od lżejszych i bardziej melodyjnych, po ekstremalne. Wszystkie zespoły łączy jedno - pochodzą z powiatu świdnickiego.

Klub Bolko będzie otwarty od 19:00 a występy będą rozpoczynać się według harmonogramu:
19:30 Dead Again [metal progresywny]
20:30 Plethora [heavy metal]
21:30 Disorder [death metal]

Oprócz występów, na fanów będzie czekać wystawa zdjęć zrobionych w sali teatralnej ŚOK podczas nagrań “na setkę”. Dostępne będą też specjalne koncertowe koszulki oraz pamiątkowe bilety i drukowane foldery z informacjami o wszystkich wykonawcach. Już teraz możecie posłuchać i pooglądać uczestników przeglądu na specjalnej składance audio/wideo przygotowanej przez Świdnicki Ośrodek Kultury:
youtube:
http://bit.ly/muzyka074
bandcamp: http://bit.ly/bandcamp074

Kilka słów o zespołach, które zaprezentują się w sobotę:

DEAD AGAIN - Jako Angry Again grali na Truskawce już kilka razy. Z nową nazwą i odświeżonym składem przybędą zaprezentować premierowo materiał, który jeszcze w tym roku usłyszycie w wersji studyjnej. W składzie sami dawni sąsiedzi z Osiedla Piasta w Świebodzicach: Wojciech Wierzbicki (perkusja), Bartłomiej Pierzchała (gitara, wokal), Piotr Hejnicki (bas), Sławomir Gucwa (gitara, wokal), Grzegorz Stawicki (wokal).
wideo Dead Again “Diavolo” http://youtu.be/h9UFwN45xHw

PLETHORA - Powstali w 2013 roku i od tamtej pory są jednym z najczęściej koncertujących świdnickich zespołów. Właśnie szykują siędo koncertów na Słowacji. Występowali w wielu miastach Polski oraz na kilku edycjach przeglądu Truskawka i podczas WOŚP oraz Rock Przeciw AIDS. W 2017 roku wydali debiutancki album “Age of Changes”. Skład: Damian Mikulski (gitara), Sebastian Szarapow (bas), Adka Niksińska (wokal), Przemek Regajło (perkusja), Krystian Przybylski (gitara, wokal).
wideo Plethora “Stop This” https://youtu.be/SnRXIlbQueg

DISORDER - Reprezentanci Strzegomia wznawiają swoją działalność muzyczną! Występowali na Truskawce już kilka lat temu i mają na koncie występy z takimi grupami jak Incantation, Bullet Size, Hate, Decapitated. W 2014 roku wydali płytę “Pure Hatred”, pełną old-schoolowych, death metalowych kawałków. Teraz kontynuują swoją batalię przy wsparciu członków Collision. Skład: Jeżu (gitara), Ramzes (gitara), Kat (bas, wokal), Paweł Wojtyra (perkusja).
audio Disorder “1939” https://youtu.be/yZKpHpN5DQQ